Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 8.99 PLN

Maski sportowe antysmogowe adresowane są do ludzi aktywnych, preferujących zdrowy styl życia i świadomych zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza. Dla biegaczy, rowerzystów, motocyklistów to doskonały produkt ochronny przez cały rok, a szczególnie w okresie nasilonego smogu.
 

Przedstawiamy wersję LIGHT naszej maski BASIC.  Jej ulepszona budowa zapewnia dobre dopasowanie do twarzy, a wycięcie na ucho powoduje, że maska nie zsuwa się.

Wszystkie nasze maski posiadają dwa otwory wydechowe zakończone regulowanymi zaworkami. Pomagają one w odprowadzeniu nadmiaru wilgoci powstałego podczas wydechu, chroniąc maskę przed zawilgoceniem. Aluminiowy nosek służy dopasowaniu indywidualnemu maski do twarzy, po odpowiednim jego przygięciu. Rozmiar masek jest uniwersalny, dopasowujemy go za pomocą szerokiego rzepa zapinanemu z tyłu głowy. Instrukcja zakładania, oraz konserwacji masek jest w każdym opakowaniu masek sportowych. 


Maska chroni przed:

-drobnoustrojami

-grzybami

-smogiem

-spalinami

-alergenami

-pyłkami roślin

-kurzemFILTR (jeden znajduje się już w opakowaniu maski):

Najważniejszym elementem masek przeciwpyłowych, antysmogowych jest filtr. Każda z masek posiada wymienny filtr N99, który dzięki swojej wielowarstwowej budowie (m.in. z węglem aktywnym) posiada właściwości zatrzymujące i filtrujące substancje organiczne i nieorganiczne. Filtr zatrzymuje zanieczyszczenia PM10 oraz PM2.5 z powietrza. Są one niezwykle groźne dla naszego zdrowia. Można powiedzieć, że są CICHYM ZABÓJCĄ, ponieważ ich nie widzimy, a powodują u nas bardzo poważne choroby płuc, serca oraz alergie. Filtr chroni nas przed wdychaniem tych szkodliwych cząsteczek, jak również pyłów i substancji chemicznych związanych ze smogiem, komunikacją, przemysłem oraz alergenami i wirusami.

Tak więc oprócz działania antysmogowego, ma właściwości anyalergiczne i antywirusowe.

INSTRUKCJA ZAKŁADANIA MASKI:

1. Nałóż maskę na czubek nosa i brody

2. Zaczep maskę stabilnie na rzep z tyłu

3. Wyreguluj aluminiowy nosek aby dobrze przylegał. Można dopasować do każdego kształtu twarzy i nosa

4. Skontroluj właściwe zamontowanie i prawidłowy przepływ powietrza poprzez przyciśnięcie maski do twarzy, robiąc głębsze oddechy

5. Wyreguluj rzep z tyłu aby maska szczelnie przylegałaWYMIANA FILTRA:

1. Rozłóż maskę, odsłaniając wewnętrzny filtr oraz zaworek wydechowy

2. Zgodnie z instrukcjami na zaworku przekręć go przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aż zaworek się oddzieli

3. Wyjmij dwa zaworki, oraz filtr

4. Wymień filtr, zgodnie z instrukcjami na zaworku przekręć go zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż wymiana będzie kompletna

Wymiana filtra

KONSERWACJA:

Maski neoprenowe i siatkowe można czyścić wilgotną gąbką po wyciągnięciu filtra. W związku z tym zakup maski antysmogowej jest inwestycją długoterminową. Wystarczy tylko pamiętać o okresowej wymianie filtra. Zachęcamy ze względów ekonomicznych do zakupu maski razem z zapasem filtrów.

Czas użytkowania fIltra jest uzależniony od stopnia zanieczyszczenia powietrza oraz długości przebywania i aktywności w tym powietrzu. Średnio wynosi około 30 godzin aktywnego użytkowania. 

Parametry masek

 • Wzór: 

  czarny

 • Materiał: 

  neopren

 • Filtr w opakowaniu: 

  tak

 • Dodatkowy filtr (zapasowy): 

  nie

 • Przeznaczenie: 

  sportowa

Polecamy