Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 8.99 PLN

Maski sportowe antysmogowe adresowane są do ludzi aktywnych, preferujących zdrowy styl życia i świadomych zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza. Dla biegaczy, rowerzystów, motocyklistów to doskonały produkt ochronny przez cały rok, a szczególnie w okresie grzewczym (smog).


Rozmiar UNIWERSALNY.

Model ACTIVE 2.0 wykonany został z poliestru. Jest on lżejszym odpowiednikiem naszego modelu ACTIVE. Specjalne wycięcia na uszy sprawiają, że ma niższą wagę i mniejszą powierzchnię (świetny wybór na lato i ciepłe dni). Specjalna, trójwymiarowa struktura materiału, pozwala na minimalizację oporu podczas oddechu - przez co idealnie nadaje się dla sportowców, zapewniając odpowiedni pobór tlenu przy wysiłku, chroniąc przy tym ich zdrowie. Dodatkowo w zimie maska zapewnia ochronę przez zimnem i śniegiem. Zgodnie z naszą dewizą: "Bezpieczna aktywność na powietrzu" - maska przeznaczona jest dla szerokiej gamy sportowców (biegacze, rowerzyści, motocykliści, spacerowicze, turyści i innych).

Zapięcie na szeroki rzep zapewnia wygodę użytkowania, dzięki możliwości idealnego dopasowania do twarzy. Dodatkowo wyposażona jest w elastyczną blaszkę w okolicy nosa – przez co można ją indywidualnie uformować do jego kształtu. W masce znajdują się dwa zawory wydechowe – które służą:

 • po pierwsze – do bezpiecznego umiejscowienia filtrów N99,
 • a po drugie – wymianie powietrza z otoczeniem.Maska chroni przed:

 • pyłami PM10 i PM2,5 (do 99,9%)
 • zanieczyszczeniami komunikacyjnymi
 • pyłkami roślin /działanie antyalergiczne/
 • bakteriami i wirusamiFILTR (DWA są  już w opakowaniu maski- N99 i N95  light):

Najważniejszym elementem masek przeciwpyłowych, antysmogowych jest filtr. Każda z masek posiada wymienny filtr N99, który dzięki swojej wielowarstwowej budowie (m.in. z węglem aktywnym) posiada właściwości zatrzymujące i filtrujące substancje organiczne i nieorganiczne. Filtr zatrzymuje zanieczyszczenia PM10 oraz PM2.5 z powietrza. Są one niezwykle groźne dla naszego zdrowia. Można powiedzieć, że są CICHYM ZABÓJCĄ, ponieważ ich nie widzimy, a powodują u nas bardzo poważne choroby płuc, serca oraz alergie. Filtr chroni nas przed wdychaniem tych szkodliwych cząsteczek, jak również pyłów i substancji chemicznych związanych ze smogiem, komunikacją, przemysłem oraz alergenami i wirusami.

Tak więc oprócz działania antysmogowego, ma właściwości anyalergiczne i antywirusowe.INSTRUKCJA ZAKŁADANIA MASKI:

1. Nałóż maskę na czubek nosa i brody

2. Zaczep maskę stabilnie na rzep z tyłu

3. Wyreguluj aluminiowy nosek aby dobrze przylegał. Można dopasować do każdego kształtu twarzy i nosa

4. Skontroluj właściwe zamontowanie i prawidłowy przepływ powietrza poprzez przyciśnięcie maski do twarzy, robiąc głębsze oddechy

5. Wyreguluj rzep z tyłu aby maska szczelnie przylegałaWYMIANA FILTRA:

1. Rozłóż maskę, odsłaniając wewnętrzny filtr oraz zaworek wydechowy

2. Zgodnie z instrukcjami na zaworku przekręć go przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aż zaworek się oddzieli

3. Wyjmij dwa zaworki, oraz filtr

4. Wymień filtr, zgodnie z instrukcjami na zaworku przekręć go zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż wymiana będzie kompletna

w

KONSERWACJA:

Po użyciu maskę należy przetrzymywać w czystym oraz suchym pomieszczeniu.

Rekomendowana metoda czyszczenia – rozcieńczyć neutralny detergent z wodą, wyprać ręcznie maskę delikatnie ją pocierając, pozostawić w suchym miejscu do wyschnięcia. Czyścić raz na 2 tygodnie. Nie prać w pralce z inną odzieżą. Nie prać filtrów, gdyż mogą utracić swoje właściwości.  

Czas użytkowania filtra jest uzależniony od stopnia zanieczyszczenia powietrza oraz długości przebywania i aktywności w tym powietrzu. Średnio wynosi około 30 godzin aktywnego użytkowania. 

Parametry masek

 • Wzór: 

  czarny

 • Materiał: 

  nylon

 • Filtr w opakowaniu: 

  tak

 • Dodatkowy filtr (zapasowy): 

  nie

 • Przeznaczenie: 

  sportowa

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...