Wczytuję dane...
Wysyłka od: 8.99 PLN

Maski sportowe antysmogowe adresowane są do ludzi aktywnych, preferujących zdrowy styl życia i świadomych zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza. Dla biegaczy, rowerzystów, motocyklistów to doskonały produkt ochronny przez cały rok, a szczególnie w okresie nasilonego smogu.

Maska DUO została wyprodukowana z rozciągliwego neoprenu. Posiada trójwymiarowe nacięcia wykonane w celu utrzymania odpowiedniej przestrzeni wentylacyjnej. Aluminiowy nosek służy dopasowaniu indywidualnemu maski do twarzy, po odpowiednim jego przygięciu. Rozmiar masek jest uniwersalny, regulujemy go za pomocą szerokiego rzepu zapinanego z tyłu głowy. Instrukcja zakladania, oraz konserwacji masek jest w każdym opakowaniu masek sportowych w języku polskim. Wszystkie nasze maski posiadają dwa otwory wydechowe zakończone regulowanymi zaworkami:

 • po pierwsze – do bezpiecznego umiejscowienia filtrów N99,
 • a po drugie – pomagają one w odprowadzeniu nadmiaru wilgoci powstałego podczas wydechu, chroniąc maskę przed zawilgoceniem.

Model ten posiada dodatkowe otwory wentylacyjne przykryte siateczką, co:

 • pomaga zmniejszyć temperaturę i odprowadzić parę wodną podczas uprawiania sportów (bieganie, jazda na rowerze i inne) czy też w trakcie cieplejszych dni,
 • a także umożliwia większy pobór tlenu podczas przyspieszonego oddechu.Maska chroni przed:

 • pyłami PM10 i PM2,5 (do 99,9%)
 • zanieczyszczeniami komunikacyjnymi
 • pyłkami roślin /działanie antyalergiczne/
 • bakteriami i wirusami


FILTR (jeden znajduje się już w opakowaniu maski):

Najważniejszym elementem masek przeciwpyłowych, antysmogowych jest filtr. Każda z masek posiada wymienny filtr N99, który dzięki swojej wielowarstwowej budowie (m.in. z węglem aktywnym) posiada właściwości zatrzymujące i filtrujące substancje organiczne i nieorganiczne. Filtr zatrzymuje zanieczyszczenia PM10 oraz PM2.5 z powietrza. Są one niezwykle groźne dla naszego zdrowia. Można powiedzieć, że są CICHYM ZABÓJCĄ, ponieważ ich nie widzimy, a powodują u nas bardzo poważne choroby płuc, serca oraz alergie. Filtr chroni nas przed wdychaniem tych szkodliwych cząsteczek, jak również pyłów i substancji chemicznych związanych ze smogiem, komunikacją, przemysłem oraz alergenami i wirusami.

Tak więc oprócz działania antysmogowego, ma właściwości anyalergiczne i antywirusowe.

Filtr do maski przeciwpyłowej neoprenowej (sportowej) - N99 starcza na ok. 30h użytkowania. 

W naszej ofercie znajdują się takie akcesoria jak filtry do masek i zapasowe zaworki. Dbając o Państwa budżet i minimalizując koszty przesyłki - zachęcamy do zakupu zapasowych filtrów do masek:INSTRUKCJA ZAKŁADANIA MASKI:

1. Nałóż maskę na czubek nosa i brody

2. Zaczep maskę stabilnie na rzep z tyłu

3. Wyreguluj aluminiowy nosek aby dobrze przylegał. Można dopasować do każdego kształtu twarzy i nosa

4. Skontroluj właściwe zamontowanie i prawidłowy przepływ powietrza poprzez przyciśnięcie maski do twarzy, robiąc głębsze oddechy

5. Wyreguluj rzep z tyłu aby maska szczelnie przylegałaWYMIANA FILTRA:

1. Rozłóż maskę, odsłaniając wewnętrzny filtr oraz zaworek wydechowy

2. Zgodnie z instrukcjami na zaworku przekręć go przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aż zaworek się oddzieli

3. Wyjmij dwa zaworki, oraz filtr

4. Wymień filtr, zgodnie z instrukcjami na zaworku przekręć go zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż wymiana będzie kompletna

Wymiana filtra

KONSERWACJA:


Maski neoprenowe można czyścić wilgotną gąbką po wyciągnięciu filtra (raz na dwa tygodnie). W związku z tym zakup maski antysmogowej jest inwestycją długoterminową. Wystarczy tylko pamiętać o okresowej wymianie filtra. Czas używania filtra jest uzależniony od stopnia zanieczyszczenia powietrza oraz długości przebywania i aktywności w tym powietrzu. Średnio wynosi około 30 godzin aktywnego użytkowania. 

Po użyciu maskę należy przetrzymywać w czystym oraz suchym pomieszczeniu. 

Parametry masek

 • Wzór: 

  czerwony

 • Materiał: 

  neopren

 • Filtr w opakowaniu: 

  tak

 • Dodatkowy filtr (zapasowy): 

  nie

 • Przeznaczenie: 

  sportowa

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...